Başkan Bilal Demirci’den 15 Temmuz Mesajı

2016 yılında Fetö Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 3. Yıl dönümü sebebiyle Belediye Başkanımız Bilal Demirci, bir açıklama yaptı.

Başkan Demirci, “15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Unutturmayacağız” dedi.
Alçakların o gecede kendi vatandaşına vatandaşların parası ile alınan silahlarla kurşun sıktığının altını çizen Başkan Demirci, “Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasisine ve hukuk devleti yapısına kasteden hain ve alçakça bir saldırıyı geri püskürterek şunu açıkça göstermiştir: Gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyiz. Demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyiz.

15 Temmuz hem Türkiye siyaseti, hem de Türkiye ekonomisi için tarihi bir stres testi oldu. Milletin dirayetiyle bu test başarıyla geçildi. Demokrasimiz ve kurumlarımız kaba kuvvete teslim olmayacak kadar olgunlaştıklarını kanıtladı. Devlet içinde illegal örgütlenen FETÖ çetesi ortaya çıkarıldı. Darbe heveslilerine karşı ortaya konan milli direniş sayesinde gelecekte benzer kalkışma girişimi içinde olabileceklerin önüne set çekildi.

15 Temmuz gecesi hain darbe kalkışmasını yaşadığımız gün İlçemiz, ülkemiz insanı kadınıyla erkeği ile kahramanlık destanı yazdı. O gece toplumun her kesiminden insanlar vatanımıza sahip çıktı. 15 Temmuz kısaca bize şunu göstermiştir. 15 Temmuz kanlı bir işgal girişimidir. İçeride Fetö terör örgütü ve onların işbirlikçileri arkasında da karanlık batılı güçler Amerika ve benzerleri vardır. Bizim verdiğimiz vergilerle,bizim kazanımlarımızla ellerine bir güç geçtiğinde F16 uçakları ile vatandaşa bomba yağdıracak kadar acımasız bir terör örgütüdür Fetö terör örgütü. Bunu asla unutmayacağız. Fetö terör örgütü takiyyecidir, sinsidir, ajandır. Bütün bu yapılanları gelecekte devletin çeşitli kademelerinde görev alacak gençler asla unutmayacaktır. Kendilerini sakladıklarını sanan ve böyle günlerde kahraman kesilen korkaklar bu günleri fırsata dönüştürecek kadar ucuz, ahmak ve haindir.Türk milleti toplumun her kesiminden insanları ile bu işgal girişimini önlemiştir. Tüm bu düşüncelerle başta 15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetleri teslim almak isteyen Hain Semih Terzi’yi alnından vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir olmak üzere, bu uğurda seve seve can veren Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Kahraman Gazilerimize şükran duygularımı sunuyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Beraberlik Günümüz Kutlu olsun diliyorum”