Eğitimci Yazar Hayati İnanç, Pazarlar’da

Pazarlar İlçesinde  Eğitimci Yazar Hayati İnanç, “Can Veren Pervaneler” konulu konferans verdi.

Pazarlar Belediye Başkanlığı ve İlçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği program, Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans salonunda düzenlendi.

Yoğun ilginin olduğu konferansın başında Yeni Cami İmam Hatibi Abdullah Saka tarafından Kuran’ı Kerim okundu. İlçe Müftüsü Murat Hasankahyaoğlu, açılış konuşmasında milli manevi değerlerine sahip çıkan bir gençlik yetiştirmek için faaliyetlere devam ettiklerini

söyledi.

Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci ise, “Eğitimci yazar Hayati İnanç hocamızı ilçemizde misafir etmekten dolayı gururluyuz. Belediyemizin tüm hizmetleri devam ederken böyle faaliyetlerinde devam etmesi için çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Konferansta konuşan Hayati İnanç ise, çeşitli dönemlerde yaşamış ve iz bırakmış şairlerden örnek vererek, gençlik yıllarında yaşadığı ve hayatında önemli iz bırakan olayları dinleyenlere mizahi bir dille anlattı. Oldukça kalabalık bir salona konuşan İnanç, en değerli işin insana yatırım olduğuna belirterek katılımcılara bol bol kitap okumalarını tavsiye etti

Konuşmasında Barış Pınarı Harekatının başladığına değinen Hayati İnanç, ”Allah mahcup etmesin, ordumuza dualarımızla yardım edelim. Bol bol dua edelim. Bilenler Fetih Suresini okusun. Bizler tarihte hiçbir yere işgal amacıyla gitmedik” dedi.

Program sonunda Araştırmacı yazar Hayati İnanç’a Belediye Başkanı Bilal Demirci ve İlçe Müftüsü Murat Hasankahyaoğlu tarafından  plaket verildi.

Eğitimci Yazar Hayati İnanç, konferans sonunda ‘Can veren pervaneler’ kitap serisini okurları için imzaladı.

Pazarlar Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans salonundaki  konferansa; pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci,  daire amirleri, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda izleyici katıldı.